Дизайн дома

Будинок на Столичному шосе

Місцезнаходження
Київ
Площа об'єкта
1 542 м2 м2
Замовник
Сім'я з п'яти осіб
Cтиль інтер'єру
Ар-деко

Головна ідея - створення органічної архітектури, основним критерієм якої є цілісність і єднання з природою. Тематика архітектури Френка Ллойда Райта, ландшафт і сучасні вимоги до рівня життя і комфорту.

Задача

На момент проектування даного об'єкту був уже закладений фундамент будинку і частково побудований цокольний поверх. Наше завдання було - в максимально короткі терміни проаналізувати попередній проект і внести зміни (а по суті - зробити новий проект), не зупиняючи будівництво. Завданням для себе ми бачили не просто роботу над помилками попередників, а створення принципово іншого за рівнем об'єкту на вже закладений фундамент. Головним завданням було - максимально тактовно вписати будинок в навколишнє середовище при наперед заданій проектній висоті будівлі.

Идея

Стилістику архітектури та інтер'єру визначили роботи Френка Ллойда Райта. Образ вийшов, одночасно і солідним, і досить легким і органічним. Проект насичений великою кількістю авторських розробок меблів, конструкцій і деталей інтер'єру. Про будь-який авторський стиль можна сказати, що це еклектика. Але ми все ж таки прагнули дотримуватися стилю американського ар-деко. Десь яскраво виражено (більярдна, хол), десь з урахуванням сучасних течій (басейн, дитячі).

Архітектурні рішення

Загальна площа котеджу становить 1 542 м2. Але, не дивлячись на велику площу, все приміщення розумно сплановані, і, завдяки центральному розташуванню сходи, все трафики досить зручні. Центральною композиційною віссю будинку є парадні гвинтові сходи, навколо авторського світильника 14,5 метрів висоти, що зв'язує по вертикалі всі 4 поверху, - навколо неї розміщені всі основні приміщення будинку.

Центральний хол

Зонування будинку

Загальна площа котеджу становить 1 542 м2. Але, не дивлячись на велику площу, все приміщення розумно сплановані, і, завдяки центральному розташуванню сходи, все трафики досить зручні. Центральною композиційною віссю будинку є парадні гвинтові сходи, навколо авторського світильника 14,5 метрів висоти, що зв'язує по вертикалі всі 4 поверху, - навколо неї розміщені всі основні приміщення будинку.

Вітальня
Ідальня
Домашній кінотеатр у стилі ар-деко

Не відходячи від ідеї інтер'єру, приміщення кіонетеатру повинно мати всі акустичні параметри. У «неробочому» стані кінозал є частиною загального інтер'єру першого поверху, стіни і стеля якого оброблені деревом і каменем, як на всьому поверсі. При перегляді фільмів або прослуховуванні музики, з ніші під стелею висувається проектор, приглушується світло і засувається важка штора. Все це управляється системою розумного будинку АМХ і Lutron. Декоративне панно на стіні - Копія ескізу розпису в однім з готелів, спроектованих Френком Ллойдом Райтом.

Приватні зони

На другому поверсі розміщені всі дитячі кімнати зі своїми санвузлами, ігрова, велика гостьова кімната, в яку можна потрапити по других сходах. На третьому поверсі - тільки хазяйська спальня зі своєю вбиральною кімнатою, санвузлом, коморами і балконом.

Кінотеатр
Зона цокольного поверху

У цокольному поверсі знаходиться басейн з виходом на природу, сауна з купіллю, чоловіча зона з більярдом, баром і винним погребом. Все це об'єднує зона відпочинку з каміном. Тут же розміщені основні технічні та службові приміщення.

Басейн

У цокольному поверсі, були використані єдині архітектурні елементи з дерева, каменю і чорного скла. Дерев'яна підлога з зони відпочинку тягнеться через прозору беcпрофільную перегородку до басейну, переходячи на нижню терасу. Замовники неодмінно хотіли, щоб рівень води в басейні зливався з рівнем газону. Цього ефекту вдалося домогтися, візуально вирівнявши площині басейну і тераси, за рахунок єдиного напрямку укладання підлоги.

Оздоблювальні матеріали

Для інтер'єру вибиралися традиційні натуральні матеріали: дерево, камінь, декоративні штукатурки, кераміка, скло, вітражі, шкіра, мозаїка. У деяких санвузлах меблі спроектували з Кореану. Кесони стелі кінозалу і їдальні оброблені срібною поталью.

Гостьова кімната
Гостьова кімната
Кабінет
Кабінет

Результат

У цьому проекті нам вдалося поєднати функціональність і естетику. Якщо згадати класиків, то на думку спадає вислів: «функціонально - це чудово!»

Давайте обговоримо ваші ідеї!

Ми завжди готові створити дизайн, який підкреслить вашу індивідуальність.